Σ ευχαριστώ κ πάλι για την άμεση ανταπόκριση. Αρχίζω σιγά-σιγά να βγάζω μια άκρη. Θα δοκι μάσω κ αυτό που μου πρότεινες με τον αριθμό λογαριασμού κ αν δουλέψει θα ενημερώσω μήπως χρειαστεί κ σε κάποιον άλλο συνάδελφο-χλωμό βέβαια γιατί οι περισσότεροι το πάνε δια της νομίμου οδού μιας κ έχουν κάνει έναρξη-μάλλον αποτελώ ειδική περίπτωση...
Όσο για την εφορία άλλον τρόπο πλην της έναρξης δεν είχαν να μου προτείνουν σε περίπτωση που θέλω να το κάνω εγώ η ίδια.
Υποθέτω όμως πως για απαλλαγή αμοιβής ακόμη κ αν δεν απαλλάσσομαι κ απο ΦΕΜ τότε ο φόρος που προκύπτει είναι μηδενικός, πρέπει δηλαδή να καταθέσω μηδενικό ΦΕΜ.
Εκτός κ αν μου ζητήσουν να πληρώσω ΦΕΜ 10% επί της ελάχιστης αμοιβής μου...
ΑΠΥ δε νομίζω ότι χρειάζεται να κόψω, τουλάχιστον αυτή ήταν η γνώμη της πολεοδομίας...
Θα διαβάσω τα αρχεία που μου επισύναψες κ ελπίζω να βρεθεί ένας τρόπος να το ρυθμίσω γιατί μου φαίνεται χαζό να έχω άδεια ασκήσεως επαγγέλματος κ να είμαι υποχρεωμένη να ανοίξω παρτίδες με την εφορία απ'τη στιγμή που δεν ασκώ το επάγγελμα για δική μου δουλειά απ'την οποία προφανώς δεν προξύπτει αμοιβή..ή εναλλακτικά να πρέπει να δώσω τη δουλειά σε συνάδελφο..ούτε εμένα την ίδια δεν μπορώ να εξυπηρετήσω δηλαδή??
Ευχαριστώ κ πάλι για όλα!